Ieškai kas galėtų paversti tavo naują būstą svajonių namais? Mes galime padėti!
Labas, esu interjero dizainerė Margarita Orlova ir StudiMO komandos vadovė.
Mes kuriame interjero dizainus gyvenamosioms bei visuomeninėms erdvėms, dirbame su skirtingo dydžio biudžetais bei mėgstame taupyti klientų pinigus.
Kviečiu žvilgtelti į mūsų atliktus darbus bei paslaugų planus su kainomis.
Galiu papasakoti daugiau telefonu ar susitikimo metu. Pirmoji konsultacija nemokama.
📞 +37060594163
📧 studimolt@gmail.com
O kad išvengtum brangių klaidų interjero dizaine, žemiau pateikiu 10 patarimų į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir kur tikrai nereikėtų taupyti.
Per savo 6 metų karjerą tikrai išmokau numatyti galimas klaidas ir išspręsti jas pirminėje stadijoje, taupant kliento pinigus, laiką bei nervus.
10 patarimų, kurie padės išvengti klaidų interjero dizaine
Įrenginėjant savo būstą, reikia atsižvelgti į keletą svarbių aspektų. Nors prioritetai gali skirtis priklausomai nuo konkretaus projekto ir tikslų, kai kurie pagrindiniai aspektai yra labai svarbūs.
1. Grindys
Grindys yra svarbus dizaino elementas tavo namuose. Pasirink grindų dangos medžiagą, kuri atitiktų tavo interjero stilių, spalvų paletę ir tavo šeimos gyvenimo būdą, įskaitant vaikus ir namų augintinius.
Nustatyk savo grindų dangos biudžetą. Grindų medžiagų kaina gali labai skirtis, todėl atsižvelgdamas į savo biudžetą, galėsite susiaurinti opcijas.
1.1 Parketas ir parketlentės
Klasikinės ir elegantiškos parketo grindys yra gana patvarios ir gali būti atnaujintos. Parketas ir parketlentės būna įvairių rūšių, dizaino ir formos: klasikinės, angliška eglutė (Herringbone), prancūziška eglutė (Chevron).
Šildomoms grindims mes rekomenduojame naudoti parketlentes.
1.2. Plytelės
Patvarios, įvairių spalvų ir raštų, plytelės labiausiai tinka virtuvėms, vonios kambariams, koridoriams ir intensyvaus eismo patalpose.
1.3. Laminatas
Universalios laminato grindys gali būti įvairių dizainų, įskaitant medžio, plytelių ir akmens raštus, Laminato grindys dažnai yra pigesnės nei parketas, parketlentės, plytelių ar akmens grindys. Be to, greičiausiai rasi daug daugiau laminato dizainų nei parketo.
1.4. Vinilas
Vandeniui atsparios ir ekonomiškos vinilo grindys būna įvairių raštų bei stilių. Tai – geriausias variantas turintiems mažų vaikų bei augintinių.
1.5. Kilimas
Minkštas ir patogus sprendimas miegamiesiems, vaikų kambariams bei svetainėms. Būna įvairių spalvų ir tekstūrų.
2. Vėdinimo sistemos ir rekuperacija
Tinkama ventiliacija yra labai svarbi, norint palaikyti gerą patalpų oro kokybę. Rekuperacinės sistemos padeda pagerinti patalpų orą, užtikrindamos nuolatinį šviežio oro tiekimą ištisus metus.
Suplanuok mechanines vėdinimo sistemas, tokias kaip ištraukiamieji ventiliatoriai, vonios ventiliatoriai ir virtuvės gartraukiai, kurie padės pašalinti patalpų oro teršalus ir kontroliuoti drėgmės lygį. Jie ypač svarbūs tose vietose, kuriose yra didelė drėgmė arba maisto gaminimo kvapai.
3. Elektra
Suplanuok elektros lizdų jungčių išdėstymą savo buto ar namo interjere. Apsvarstyk baldų, elektronikos išdėstymą ir specifinius kiekvienos srities poreikius.
Nubraižyk kiekvieno kambario grindų planą ir pažymėk numatytas lizdų, jungiklių ir interneto jungčių vietas. Planuok interneto lizdus tose vietose, kur turėsi kompiuterių, maršrutizatorių ar išmaniųjų namų įrenginių.
Patariu sumontuoti bent keletą rozečių su USB ir USB-C lizdais patogiai įrenginiams įkrauti.
4. Lubos
Projektuojant savo būsto erdves, pasirinktas lubų tipas turi ypač svarbų vaidmenį bendrai estetikai ir funkcionalumui. Štai keletas įprastų lubų tipų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti:
4.1 Gipso-kartono lubos
Gali būti standartinės plokščios lubos, tai labiausiai paplitęs tipas ir paprastai yra vienodo aukščio visame kambaryje. Arba skirtingo aukščio lygio ir su dekoratyviniais bagetais. Jie gali būti pritaikyti prie įvairių raštų ir stilių.
4.2 Įtempiamos lubos
Įtempiamos lubos – susideda iš plonos ištemptos membranos, pritvirtintos prie perimetro takelio. Jie atrodo elegantiškai ir šiuolaikiškai bei gali paslėpti originalių lubų trūkumus. Tačiau, įtempiamos lubos nėra tokios patvarios kaip kai kurios kitos lubų medžiagos. Jas gali lengvai pradurti arba sugadinti aštrūs daiktai ar stiprūs smūgiai.
4.3 Betonines atviros lubos
Betonines atviros lubos – suteiktia erdvei autentiškumo ir pramoninio elemento.
Gali būti naudojamos nuo komercinių patalpų, pavyzdžiui, biurų ir restoranų, iki gyvenamųjų loftų.
Prieš atidengdami lubas, atidžiai apžiūrėkite esamus konstrukcinius elementus, įskaitant sijas, ortakius ir vamzdžius. Įsitikinkite, kad jie yra geros būklės ir saugu palikti atvirus.
Nepamirškite, betonines lubas reikia būtinai apdirbti.
5. Lubų spalva
Nors baltos lubos yra klasikinės ir populiarios, apsvarstykite galimybę dažyti lubas šviesesnėmis arba tamsesnėmis nei sienų spalva, kad padidintumėte matmenis. Pasirinkus kitokią nei baltą lubų spalvą, jūsų erdvė gali būti individualesnė ir charakteringesnė. Butinai suderinkite lubų spalvą su sienų spalva, kad sukurtumėte darnų ir harmoningą vaizdą.
6. Apšvietimas
Kiekviename kambaryje reikalingas šviesos kiekis priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant kambario paskirtį, dydį ir dizaino pageidavimus.
Šviesos srautas yra bendros šviesos šaltinio šviesos srauto matas, paprastai matuojamas liumenais. Norėdami nustatyti, kiek šviesos jums reikia, atsižvelkite į kambario kvadratinį metrą ir rekomenduojamus apšvietimo lygius
Įtraukite įvairius apšvietimo šaltinius, įskaitant darbo apšvietimą maisto ruošimo zonoms, aplinkos apšvietimą bendram apšvietimui ir dekoratyvinius apšvietimo įrenginius, kad sukurtumėte papildomo stiliaus.
Įdiekite apšvietimo jungiklius ir apšvietimo valdiklius, kad galėtumėte reguliuoti šviesos intensyvumą įvairiose kambario vietose.
7. Prietaisai
Pasirinkite energiją taupančius prietaisus, kurie atitinka jūsų maisto ruošimo poreikius ir tinka bendram virtuvės dizainui. Apsvarstykite galimybę naudoti įmontuotus arba paslėptus prietaisus, kad vaizdas būtų estetiškas.
8. Virtuvės funkcionalumas
Suplanuokite išdėstymą, kad užtikrintumėte efektyvumą laikydami maistą ir gamindami maistą. Trikampio išdėstymas (kriauklė, viryklė, šaldytuvas) yra klasikinis dizaino principas.
Apsvarstykite ar pageidaujate virtuvės salos, kad būtų papildomos vietos prekystaliui, sandėliavimui ir įprastai valgomojo zonai.
9. Sandėliavimo sprendimai
Investuokite į didelę saugojimo vietą, įskaitant drabužinę, spinteles, stalčius ir sandėliuko zonas, kad padidintumėte erdvę. Pagal užsakymą pagamintos drabužių spintos gali būti pritaikytos pagal jūsų konkrečius poreikius ir erdvės apribojimus. Jie gali maksimaliai padidinti saugojimo talpą išnaudodami kiekvieną laisvos vietos colį.
Jei turite vietos, apsvarstykite galimybę savo miegamajame sukurti drabužinę. Čia yra daug vietos drabužiams, batams ir aksesuarams. Įtraukite lentynas, stalčius, pakabinamus strypus ir net persirengimo vietą.
10. Stalviršiai
Apsvarstykite, kaip stalviršio medžiaga atlaikys kasdienį naudojimą ir karščio poveikį. Kai kurios medžiagos yra atsparesnės nei kitos, todėl rinkitės atitinkamai.
10.1. Natūralus akmuo
Natūralus akmuo – granitas, kvarcas, marmuras žinomi dėl savo patvarumo ir natūralaus grožio, suteikia jūsų virtuvei prabangos siūlo platų spalvų ir raštų asortimentą.
10.2. Dirbtinis akmuo
Dirbtinis akmuo: tokios medžiagos kaip Corian ir HI-MACS suteikia vientisą išvaizdą kadangi turi galimybe išlieti praustuvą ir virtuves sienele.
10.3. Laminatas
Laminatas: Įperkamas ir įvairių dizainų laminatas yra praktiškas pasirinkimas taupantiems namų savininkams.
10.4. Mediena
Mediena: mediniai stalviršiai yra šilti, kaimiški, tačiau juos reikia reguliariai prižiūrėti, kad būtų išvengta pažeidimų ir dėmių. Todėl rekomenduojame vengti medinių stalviršių pasirinkimo.